طراحی کانکس

طراحی کانکس

طراحی کانکس معمولا برای کانکس های ویلایی و مسکونی اجرا می شود. ولی در کانکس های کارگاهی خاص، یا کانکس های اداری نیز از طراحی حرفه ای استفاده می شود. در مواردی که نیاز به اسکان کارگری، کانکس های معدنی و غیره است از طراحی کانکس روتین استفاده می شود. خیلی به ظاهر کار به دلیل کاهش هزینه ها توجه نمی شود و در نتیجه هزینه ساخت این گونه کانکس ها کاهش می باشد. در مورد کانکس های ویلایی، کانکس مسکونی و کانکس لوکس این فرق در طراحی کانکس نمود پیدا کرده و معمولا از طراحی های دوبعدی کانکس برای تهیه پلان کانکس و از طراحی های سه بعدی کانکس برای نشان دادن نما قبل از انجام ساخت کانکس انجام می شود. در واقع این طراحی ها باعث می شود تا هم مشتری از نتیجه کار خود مطلع شده و هم المان های طراحی شده به سازنده کانکس کمک می کند تا بهتر بتواند کار خود را به اتمام برساند.

طراحی کانکس مسکونی و پلان داخلی آن

طراحی کانکس مسکونی و پلان داخلی آن

نکات مهم و ایده های خاص برای طراحی کانکس

به تجربه ثابت شده است که طراحی کانکس قبل از انجام کار باعث شده تا هم از دور ریز مصالح جلوگیری کند. هم با توجه به نیاز مشتری نسبت به سازه های اختصاصی و منحصر بفرد مطابق سلایق و یا مجموعه کاری خود این طراحی انجام شود.

نکته دیگر این است که طراحی باعث کاهش خطا و افزایش رضایت مشتری از خرید کانکس گردیده . و می توان کار را بر اساس جدول زمان بندی ارائه داد که خود از بسیاری از مشکلات می کاهد.

طراحی کانکس مطابق سلیقه مشتری

طراحی کانکس مطابق سلیقه مشتری

نقش نور طبیعی در طراحی کانکس

باور کنید هر چه هم که در طول روز از نور های مصنوعی در کانکس ویلایی خود استفاده کنید، باز هم معجزه ای که نور طبیعی در بزرگی دکوراسیون شما دارد را نمی توان نادیده گرفت. بنابراین برای کانکس ویلایی کوچک باید از حداکثر نور بهره برد ، در و پنجره ها را با پوششی بسیار نازک پوشاند. برای این منظور حتی می توانید از درب های شیشه ای بهره بگیرید که نور اتاق خواب به سوی نشیمن و بر عکس منعکس شود.

تاثیر نور در طراحی کانکس

تاثیر نور در طراحی کانکس

تاثیر متراژ و یا فضای مورد نظر در طراحی کانکس

در کانکس هایی که کوچک هستند فضاها از اهمیت ویژه ای بخوردار هستند. باید الگوهای قدیمی را نادیده گرفت. به این منظور طراح کانکس نیز باید از فضاهای باز و یک دست بهره برده تا کوچک بودن فضا به چشم افراد داخل کانکس مسکونی نیاید.

طراح باید توجه کند در کانکس فضای ذخیره سازی کمی دارد و برای ایجاد آن باید راهکارهای نوینی را در نظر بگیرد. قفسه بندی های متفاوت و زیبا در راهرو ها، مبلمان های کمد دار و تخت خواب هایی که زیر آنها جایی برای ذخیره سازی وسایل دارند، شلف بندی های بالای درب های اتاق ها و قرار دادن وسایل بر روی آنها و … بهترین انتخاب ها برای فضاهای کوچک بشمار می روند.

نمای داخلی و تاثیر آن در طراحی کانکس

نمای داخلی و تاثیر آن در طراحی کانکس

بیشتر بخوانیم : کانکس مسکونی ارزان قیمت با بهترین امکانات را چگونه تهیه کنیم؟

نحوه طراحی ورودی در کانکس توسط طراح

وردی رابط بین داخل و خارج کانکس است. طراحی این قسمت می تواند مهارت طراح را به نمایش بگذارد. باید حریم ورودی را در نظر داشت. در این قسمت باید حد فاصل درب ورودی تا رسیدن به اولین فضا را طراحی کرد، این طراحی می تواند به صورت فرمی با متریال و یا می تواند با آبجکت های دکوراتیو و تکنیک های طراحی انجام پذیرد. ورودی هر کانکس مسکونی و یا ویلایی در عمل هدایت کننده فرد به پذیرایی، آشپزخانه و دستشویی است.

طراحی ورودی در کانکس

طراحی ورودی در کانکس

سوالات متداول مشتریان کانکس آنلاین در زمینه طراحی کانکس

  • مدت زمان مورد نیاز برای طراحی کانکس ویلایی و مسکونی چقدر می باشد؟

حدود چهار روز کاری از زمان تحویل سفارش برای طی مراحل ، اتود و طراحی شماتیک و بعد کشیدن پلان و طراحی دوبعدی.

  • طراحی کانکس کامپوزیتی چه تفاوتی دارد؟

هیچ فرقی در نحوه طراحی و اجرا نداشته و فقط مصالح آن متفاوت است.

  • طراحی دوبعدی و سه بعدی کانکس چه تفاوتی دارند؟

طراحی دو بعدی برای پلان کف و اسکلت بکار رفته و طراحی سه بعدی برای ساخت نما و شماتیک هر نوع کانکسی به کار می رود.

  • آیا می توان فقط طرح کانکس را سفارش داد و برای اجرا بعدا مراجعه کرد؟

بله برای گرفتن وام های بانکی و تضامین لازم، یا کارهای پروژه های بزرگ معمولا این مراحل طی شده تا افراد هم بتوانند تاییده های لازم را اخد کرده و هم از کار خود اطمینان حاصل کنند.

  • آیا تمام طرح های موجود در اینترنت و طرح های ارائه شده برای کانکس قابل اجرا است ؟

بله به راحتی می توان تمامی طرح های موجود و کشیده شده را اجرا کرد. و حتی مشتریان ما عکس های زیبایی که در فضای مجازی می بینند را هم آورده و ما طراحی مجدد انجام می دهیم و نیاز مشتری را برآورده میکنیم.

  • قیمت اجرای کانکس از چه عواملی پیروی می کند؟

در طراحی کانکس معمولا دو شیوه وجود دارد که یا بودجه پیشنهاد شده و بیان شده که بر این اساس طراحی انجام شود و یا طراحی زیبا و منحصر به فردی انجام شده و بودجه از طرف ما اعلام می شود.

  • آموزش طراحی کانکس را از کجا می توان یاد گرفت؟

آموزش طراحی کانکس را می توانید با درخواست به کانکس آنلاین به صورت گروهی و یا اختصاصی برگزار کنید.

  • طراحی و جا نمایی تجهیزات و لوازم مورد نیاز زندگی تا چه درجه از آسایش را در کانکس فراهم می کند؟

این مسلئه تا حدودی بسته به فضای کانکس نیز دارند. ولی به جرات می توان گفت که به راحتی تمام وسایل مورد نیاز زندگی را می توان در ویلاهای زیر 45 متر نیز جا داد و در بزرگتر از آن که کاملا مثل یک منزل مسکونی لوکس و مجلل است.

برچسب ها

نظرات کاربران