منو کانکس آنلاین
خانه  -> مقالات  -> انواع کانتینر های مرسوم در دنیا  

انواع کانتینر

کانتینر در خط مقدم صنعت حمل‌ونقل در دنیا قرار دارد و تمامی مرسولات ارسالی با استفاده از کانتینر حمل‌ونقل شده و دلیل این امر بیشتر آن است که شیوه‌های باربری و جابه‌جایی به کانتینر وابسته بوده و علت بعدی نحوه چینش آن برای راحتی در جابه‌جایی با کشتی و نگهداشت آن در انبارداری چه در کشتی و یا خشکی است.

((تمامی کانتینرهای زیر را می‌توانید از کانکس آنلاین تهیه فرمایید))

در ضمن کانتینر باعث حفظ بار و حفظ اصالت فیزیکی آن شده و قطعاً می‌تواند بهترین شرایط را برای جابه‌جایی فراهم کند، حال تعداد بسیار زیادی کانتینر در اشکال مختلف موجود است که به 16 مورد اصلی آن‌که در دنیا استفاده می‌شود در این مقاله معرفی‌شده است:

1.کانتینر خشک یا همان کانتینر معمولی است که همه آن را می‌شناسیم (Dry storage container)

این نوع از کانتینر در حمل‌ونقل‌های کاملاً مرسوم و ساده مورداستفاده قرارگرفته و بارهایی معمولی را حمل می‌کند، برای حمل مواد غیر فاسدشدنی و به‌اصطلاح خشک مورداستفاده قرار می‌گیرد و ابعاد بسیار مختلفی از آن با توجه به استانداردهای ایزو تولیدشده که باز بیشترین تعداد کانتینر خشک تولیدشده در ابعاد 20 فوت، 40 فوت و 10 فوت است که البته کانتینر 10 فوت معمولاً کوچک‌ترین ساز مورداستفاده است.

 

                                            کانتینر خشک

 

2.کانتینر صاف یا کانتینر کف صاف یا Flat rack container

این مدل از کانتینر برای حمل باری استفاده می‌شود که بددست بوده و نیاز به فضای باز در طرفین  دارد. کانتینرهای کف صاف کمک بزرگی را به صنعت حمل‌ونقل دریایی کرده و باعث پایداری بارهایی شده که شکل هندسی منظم نداشته و با استفاده از این کانتینر حمل می‌شود.

کانتینر کف صاف

3.کانتینر سقف باز یا Open top container

کانتینرهای اپن تاپ معمولاً در حمل برای بارهایی کاربرد داشته که از ارتفاع زیاد برخوردار است ولی از کناره بار می‌توان آن را در محیط محصور حداکثر تا 45 فوت قرارداد. کانتینرهای سقف باز کمک بزرگی را در کاهش هزینه‌های گمرکی و عدم خرد شدن کالا به‌واسطه چینش تا سقف ارتفاع معین و عدم خرد کردن بار و تقسیم در چند کانتینر کرده و هزینه حمل نیز توسط کانتینرهای سقف باز کاهش پیدا می‌کند.

                                                                          

4.کانتینر تونلی یا Tunnel container

این نوع کانتینر برای سرعت در تخلیه و بارگیری ساخته‌شده است و اگر بار به شرایط رطوبتی و آب و هوایی حساس نبوده بهتر است از این نوع کانتینر استفاده شود و باعث کاهش هزینه‌های بارگیری و تخلیه در بندرها می‌شود، کانتینرهای تونلی معمولاً برای سرعت در تخلیه و بارگیری استفاده‌شده و در مسافت‌های طولانی حمل بار کمتر مورداستفاده قرار می‌گیرد.

کانتینر تونلی

5.کانتینر درب بغل یا بغل بازشو که به‌اصطلاح Open side storage container نیز نامیده می‌شود.

کانتینرهای بغل بازشو معمولاً برای بارگیری سریع و بارهایی استفاده‌شده که نیاز به چینش از جلو داشته یا نیاز است تا از کنار وارد کانتینر شده تا آسیبی به بار نرسد استفاده می‌شود و مناسب مسافت‌های طولانی نیز هست.

                               کانتینر درب بغل یا بغل بازشو

6.کانتینرهای دو درب یا Double doors container

کانتینرهای دو درب فضای ذخیره‌سازی زیادی را ایجاد کرده و در جهت حمل مصالح ساختمانی، فولاد، آهن و غیره استفاده‌شده. مرکز ثقل این نو کانتینر پخش است و محور مرکزی آن بسیار محکم ساخته می‌شود. استانداردهای آن معمولاً بیشتر 20 فوت است و تا کانتینر 45 فوت یا 40 فوتی آن نیز موجود است.

                                                             کانتینرهای دو درب

7.کانتینر یخچالی یا Refrigerated ISO containers

برای حمل مواد فاسدشدنی ازجمله گوشت، میوه و سبزی‌ها استفاده می‌شود و در فواصل طولانی درجه حرارت زیر صفر را به‌دقت کنترل کرده و با توجه به نیاز که مثلاً یخ‌زده باشد یا تازه نگهداری شود دما قابل تنظیم است.

                                                        کانتینر یخچالی

8.کانتینرهای حرارتی عایق  یا  Insulated or thermal containers

در مواردی باری وجود دارد که نیاز است تا در دمای بالا حمل شود تا کیفیت کار حفظ شود، مثل غیر در پتروشیمی و خیلی موارد دیگر، درنتیجه کانتینرهای حرارتی و عایق استفاده می‌شود تا در فواصل طولانی حرارت بالا را حفظ و در صورت عبور از مناطق سردسیر کمتر بار آسیب ببیند، البته مورد مصرف خیلی خاص است و حتی غیر نیز معمولاً با کانتینر حمل نمی‌شود.

                                                 کانتینرهای حرارتی عایق

9.کانتینر مخزنی یا containers Tanks

نوعی از کانتینر است که برای حمل مواد مایع استفاده‌شده و جنس دیواره آن از فولاد قوی ، ضدزنگ و ضد خورندگی استفاده‌شده تا از مواد داخل آن محافظت طولانی‌مدت نماید. استفاده از کانتینرهای مخزنی بسیار گسترده است و بخش بزرگی از حمل نقل جهانی به‌واسطه آن انجام می‌شود. برای حمل محصولات پتروشیمی و مواد شیمیایی مایع کاربرد دارد.

                                 کانتینر مخزنی

10.کانتینر رولی یا roll container

نوعی از کانتینر است که انعطاف بسیار بالایی داشته و سیم بکسل های قوی داخل آن به‌کاررفته است و در کنار آن با استفاده از غلتک قابلیت انعطاف زیادی تولیدشده است، درنتیجه خاصیت تحرک در آن ایجادشده و راحت‌تر جابه‌جا می‌شود.

                                                                      کانتینر رولی

11.نیم کانتینر یا کانتینر نصفه (Half height containers)

نوعی از کانتینر است که معمولاً برای حمل بارهایی استفاده‌شده که نیاز به‌راحتی در تخلیه و بارگیری داشته و فضای کمی دارند مثل سنگ و امثال آن، درنتیجه دیواره نصفه ساخته‌شده و سنگ ساختمانی در آن حمل می‌شود. جنس نیم کانتینر از فولاد بوده تا تحمل وزن زیادی را داشته باشد.

                      

12.کانتینر حمل خودرو یا Car carrier containers

همان‌طور که از اسم آن مشخص است برای حمل ماشین در فواصل طولانی استفاده می‌شود. فیکس های خاص استفاده‌شده در این نوع کانتینر بسیار محکم بوده و از جابه‌جایی ماشین در داخل آن جلوگیری کند. دیواره‌های آن نیز بسیار انعطاف‌پذیر و نرم بوده تا خط و خش روی ماشین جلوگیری شود.

                                                     

13.کانتینر حمل بار فله یا Intermediate bulk shift containers

این کانتینر مخصوص حمل بار در فواصل متوسط و میان‌مدت است. درواقع طوری طراحی‌شده تا بار به‌صورت فله روی‌هم ریخته و حمل شود. با استفاده از این نوع کانتینر بار حمل شده و بعد در مقصد بسته‌بندی می‌شود.

                                                          کانتینر حمل بار فله

14.کانتینر درامز یا Drums containers

معمولاً از فلزات سبک و فیبر یا پلاستیک ساخته‌شده و مواد شیمیایی مایع را حمل می‌کند. ولی فضای اشغال‌شده آن زیاد است.

                                                                                      کانتینر درامز

15.کانتینر خاص یا مخصوص (Special purpose containers)

این نوع از کانتینر مرسوم نبوده و در موارد خاص از آن استفاده می‌شود، این‌طور باید گفت که اول هدف و نوع بار برای حمل‌ونقل مشخص می‌شود به‌طور مثال: مواد رادیواکتیو یا سلاح و مواد آتش‌زا بعدازآن با توجه به نوع ماده یا کالا کانتینر حمل آن ساخته‌شده تا بهترین شرایط حمل‌ونقل را نصبت به آن ماده خاص حفظ کند.

کانتینر حمل مواد هسته ای

کانتینر حمل مواد هسته ای

 

کانتینر مخصوص استریل

کانتینر مخصوص استریل

 

کانتینر نظامی

کانتینر نظامی

16.کانتینر سواپ یا Swap bodies containers

به‌طورمعمول در اروپا کاربرد دارد و از استاندارد جهانی برخوردار نیست. ولی در اروپا مرسوم بوده و نصب به حمل نقل آن کشور ساخته‌شده است.

                                             کانتینر سواپ

صفر تا صد کانکس اداری و نگاهی به لیست قیمت انواع کانکس اداری

بسیاری از ادارات دولتی و خصوصی، مشکلات زیادی برای اضافه نمودن اتاق ها و بخش ها وجود دارد. عدم توانایی سازه بنا برای تحمل بار اضافی، صلبیت طراحی معماری بناء و حل نشدن تأسیسات مناسب ادارات، از جمله این مشکلات هستند. از مزایای کانکس اداری، حل تمامی مشکلات احداث بنا می باشد.

بررسی مزایا و مراحل و نحوه چگونگی بازسازی کانکس

بازسازی کانکس یکی از خدماتی است که خریدار کانکس هر چند سال یک بار به آن نیاز پیدا می کند. بهتر است بدانید تعمیر جزئیات و متعلقات کانکس و بازسازی فضای داخلی یا نمای خارجی از جمله موارد بازسازی به شمار می آیند. با استفاده از تعمیر و بازسازی کانکس با صرف هزینه کم به راحتی می توان مشکلات کانکس های خود را برطرف نمود.

کانکس ویلایی پیش ساخته دو طبقه

. کانکس ویلایی پیش ساخته به سازه های از قبل آماده شده و قابل جابجایی اطلاق می گردد. سازه های کانکس و یا کانتینر بهترین گزینه برای ساخت کانکس ویلایی پیش ساخته می باشد. کانکس ها را با استفاده از فناوری های روز دنیا و تکنولوژی به روز می سازند. در قرن 21 ام و باتوجه به افزایش سرعت تولید در تمامی صنایع، تولید و ساخت کانکس

طراحی کانکس

طراحی کانکس و ترفند های وابسته به آن برای یک طراحی اکتوی و کاربر پسند بسیار اهمیت دارد. در این مطلب ما قصد باز کردن المان های حرفه ای در طراحی کانکس  و شرایط آن برای زیبا تر شدن تمام کانکس ها از جمله کانکس های مسکونی و کانکس های ویلایی می باشد.

کانکس مسکونی ارزان قیمت با بهترین امکانات و شرایط را چگونه تهیه کنیم؟

کانکس مسکونی ارزان همواره از مهم ترین و پر فروش ترین محصولات کانکسی می باشد. کانکس آنلاین تصمیم دارد تا رقابتی ترین و ارزان ترین قیمت کانکس مسکونی را با بالاترین کیفیت ممکن، تحت شرایط مناسب با توجه به مشکلات کشور به هموطنان عزیز عرضه نماید.

طول عمر کانکس به چه عواملي بستگه دارد و چگونه طول عمر کانکس را افزايش دهيم؟

هزينه هاي ساخت و طراحي کانکس براي فعاليت هاي مختلف متفاوت استو نکته بعدي که بايد لحاظ کرد، قيمت لحظه اي دلار و تورم مي باشد که روز به روز باعث افزايش گراني قطعات و قيمت کانکس مي شود. در نتيجه بايد کانکسي خريداري شده که طول عمر بيشتري داشته باشد و داراي چه نوع ويژگي هايي مي باشد؟