منو کانکس آنلاین
خانه  -> مقالات  -> طول عمر کانکس به چه عواملي بستگه دارد و چگونه طول عمر کانکس را افزايش دهيم؟  

طول عمر کانکس به چه عواملي بستگه دارد و چگونه طول عمر کانکس را افزايش دهيم؟

با توجه به افزايش هزينه هاي ساخت و نگهداري کانکس در اوضاع تورمي و يا حتي غير تورمي ، سوال بيشتر شرکت هاي بزرگي که با کانکس آنلاين همکاري داشته اند اين بوده که طول عمر کانکس چقدر مي باشد و چگونه مي توان آن را افزايش داد. در اين مقاله مي خواهيم موضع عمر کانکس و عوامل وابسته به آن را شرح دهيم.

ما اين نگراني را کاملا درک مي کنيم به معمولا به مشتريان مي گوييم که اهداف زير را در طول عمر در نظر بگيرند و البته بايد گفت که در هر نوع کانکس اين موضوع متفاوت است.

طول عمر کانکس و عوامل طراحی آن

طول عمر کانکس  چقدر است؟

در اين مورد بايد گفت که ما پيشنهاد مي کنيم از مواد و مصالح مرغوب استفاده شود تا طول عمر مناسبي را به شما بدهد. معمولا با توجه به شرايط آب و هوايي، نوع استفاده ، ميزان نازک کاري و تزئينات داخلي بين 20 الي 30 سال عمر مفيد خواهد داشت. البته لازم به ذکر است که رسيدگي هاي 5 ساله و استفاده از خدمات تعمير و نگهداري کانکس آنلاين مي توانيد اين طول عمر مفيد را تا 50 سال افزايش دهيد. نکته بعدي اين است که اين کانکس هاي ويلايي قابليت حمل داشته و يا برجا ساخته شود و ثابت باشد که در افزايش يا کاهش طول عمر موثر است، بعضي اوقات شرايط آب و هوايي خيلي تاثير گذار است و در اين موارد بايد حتما در زمان ساخت شرايط آب و هوايي محل استند کانکس را به سازنده کانکس توضيح دهيد تا بتواند با استفاده از عايق بندي درست و استفاده از مصالح مناسب آن مکان بيشترين طول عمر را با در نظر گرفتن راندمان به شما هديه کند. البته با توجه به تفاوت فاهش اختلاف قيمت با خانه هاي سنتي و مساوي بودن طول عمر مفيد کانکس هاي مسکوني و ويلايي با خانه هاي سنتي باز هم مي توان گفت که کانکس هاي ويلايي بسيار به صرفه تر از لحاظ اقتصادي است و حتي طول عمر مناسبي دارد.

طول عمر مفید کانکس و عوامل مرتبط داخلی و تاسیسات

توضيح عوامل تاثير گذار در طول عمر کانکس:

1.نوع و شرايط محيطي مورد استفاده که هر چقدر تغييرات آب و هوايي و شرايط محيطي متفاوت باشد در نتيجه طول عمر کانکس کاهش مي يابد.

2.نوع کاربري کانکس: که به صورت کانکس ويلايي يا مسکوني باشد به طبع عمر بيشتر و در کانکس هاي کارگاهي که استفاده سخت تري صورت مي گيرد و ميزان جا به جايي بيشتر است طول عمر کاهش مي يابد.

3.طراحي کانکس نيز بر طول عمر بسيار موثر است، هرچه طراحي کانکس مهندسي تر و المان هاي طراحي ، پخش وزن، نوع مصالح استفاده شده بسته به کاربري کانکس و شرايط محيطي دقيق تر انتخاب شود در نتيجه طول عمر کانکس افزايش مي يابد.

4.نوع مصالح مورد استفاده در ساخت که شامل ، اسکلت کانکس، شاسي کانکس که با استفاده از تيراهن هاي متفاوت ساخته شده، وزن کانکس که معملولا کانکس هاي سبک عمر 15 الي 30 درصدي کمتري دارند، ورق هاي بنده که بسته به نوع رنگ مورد استفاده و ضخامت تاثير 10 درصدي در طول عمر دارد. نوع جوش کاري که بايد با الکترود باشد و پرچ کمتري استفاده شود، عايق بندي مناسب که باعث افزايش طول عمر مي شود. استفاده از تاسيسات برق کانکس که بسيار متفاوت است و کف پوش کانکس.

5.نوع بارگيري کانکس بايد بسيار دقيق و با افارد حرفه اي انجام شود و قلاب هاي بارگيري وزن مناسب را تحمل کند.

 

 نکته اصلي در افزايش طول عمر کانکس

تجربه ثابت کرده است که مهمترين عامل طراحي است زيرا اگر کانکس با توجه به کاربري درست طراحي و ساخته شود، علاوه بر رفع نياز هاي مشتري ، مي تواند کيفيت لازم را همراه با قيمت مناسب عرضه کند ، نه اينکه قيمت خيلي گران کانکس نشان از کيفيت باشد، زيرا مهم اتسافده از مصالح درست براي هدف درست و بهينه سازي است، نه استفاده از تير آهن هاي با وزن بالا و مصالح گران قيمت، که مثلا براي يک کانکس کارگاهي ساده صرفه اقتصادي نداشته و شايد حرکت زياد کانکس بسيار سخت شود و هزينه حمل نقل چند باره آن نيز بالا رود، در نتيجه هميشه بهترين راه براي مشتريان استفاده از طراحي مناسب و بهينه با توجه به شرايط مي باشد. زيرا طول عمر کانکس وابسته به نوع کاربري آن و هدف آن مي باشد. و البته مصالح جديد و شيوه هاي ساخت جديد نيز در اين موضوع بسيار موثر است. کانکس آنلاين افتخار دارد تا آخرين طراحي هاي روز را به شما عزيزان عرضه نمايد.

 

طراحی کانکس

طراحی کانکس و ترفند های وابسته به آن برای یک طراحی اکتوی و کاربر پسند بسیار اهمیت دارد. در این مطلب ما قصد باز کردن المان های حرفه ای در طراحی کانکس  و شرایط آن برای زیبا تر شدن تمام کانکس ها از جمله کانکس های مسکونی و کانکس های ویلایی می باشد.

کانکس مسکونی ارزان قیمت با بهترین امکانات و شرایط را چگونه تهیه کنیم؟

کانکس مسکونی ارزان همواره از مهم ترین و پر فروش ترین محصولات کانکسی می باشد. کانکس آنلاین تصمیم دارد تا رقابتی ترین و ارزان ترین قیمت کانکس مسکونی را با بالاترین کیفیت ممکن، تحت شرایط مناسب با توجه به مشکلات کشور به هموطنان عزیز عرضه نماید.

طول عمر کانکس به چه عواملي بستگه دارد و چگونه طول عمر کانکس را افزايش دهيم؟

هزينه هاي ساخت و طراحي کانکس براي فعاليت هاي مختلف متفاوت استو نکته بعدي که بايد لحاظ کرد، قيمت لحظه اي دلار و تورم مي باشد که روز به روز باعث افزايش گراني قطعات و قيمت کانکس مي شود. در نتيجه بايد کانکسي خريداري شده که طول عمر بيشتري داشته باشد و داراي چه نوع ويژگي هايي مي باشد؟

دستورالعمل هزینه دیرکرد عودت کانتینر و وجوه سپرده

شرح کامل قانون دموراژ و دستورالعمل هزینه دیرکرد و نحوه محاسبه آن به روز در گمرک ایران بر اساس آخرین تغییرات تا ماه خرداد 98

انواع کانتینر های مرسوم در دنیا

کانتینر در خط مقدم صنعت حمل‌ونقل در دنیا قرار دارد و تمامی مرسولات ارسالی با استفاده از کانتینر حمل‌ونقل شده و دلیل این امر بیشتر آن است که شیوه‌های باربری و جابه‌جایی به کانتینر وابسته بوده و علت بعدی نحوه چینش آن برای راحتی در جابه‌جایی با کشتی و نگهداشت آن در انبارداری چه در کشتی و یا خشکی است.

TEU چیست و در کانتینر چه مفهومی دارد؟

اصطلاحی رایج است، که در سیستم های کشتی رانی کاربرد داشته و به صورت مخفف است، معادل TWENTY FOOT EQUIVALENT UNIT می باشد. این اصطلاح به عنوان یونیت واحد در حمل و نقل کانتینر مصطلح بوده است.