چگونه طول عمر کانکس را افزايش دهيم؟

طول عمر کانکس به چه عواملي بستگی دارد و چگونه طول عمر کانکس را افزايش دهيم؟

با توجه به افزايش هزينه هاي ساخت و نگهداري کانکس در اوضاع تورمي و يا حتي غير تورمي ، سوال بيشتر شرکت هاي بزرگي که با کانکس آنلاين همکاري داشته اند اين بوده که طول عمر کانکس چقدر مي باشد و چگونه مي توان آن را افزايش داد. در اين مقاله مي خواهيم موضوع عمر کانکس و عوامل وابسته به آن را شرح دهيم.

ما اين نگراني را کاملا درک مي کنيم و معمولا به مشتريان مي گوييم که اهداف زير را در طول عمر در نظر بگيرند. البته بايد گفت که در هر نوع کانکس اين موضوع متفاوت است.

طول عمر کانکس

طول عمر کانکس و عوامل موثر در آن

طول عمر کانکس چقدر است؟

در اين مورد بايد گفت که ما پيشنهاد مي کنيم کانکسی انتخاب کنید که در ساخت آن از مواد و مصالح مرغوب استفاده شده باشد تا طول عمر مناسبي را به شما بدهد.

  • معمولا طول عمر کانکس با توجه به شرايط آب و هوايي، نوع استفاده ، ميزان نازک کاري و تزئينات داخلي بين 20 الي 30 سال است.

البته لازم به ذکر است که رسيدگي هاي 5 ساله و استفاده از خدمات تعمير و نگهداري کانکس آنلاين مي توانيد اين طول عمر مفيد را تا 50 سال افزايش دهيد.

  • نکته بعدي اين است که اگر کانکس شما ويلايي باشد و قابليت حمل داشته و يا برجا ساخته شود و ثابت باشد در افزايش يا کاهش طول عمر موثر است. بعضي اوقات شرايط آب و هوايي خيلي تاثير گذار است و در اين موارد بايد حتما در زمان ساخت شرايط آب و هوايي محل استند کانکس را به سازنده توضيح دهيد تا بتواند با استفاده از عايق بندي درست و استفاده از مصالح مناسب آن مکان بيشترين طول عمر را با در نظر گرفتن راندمان به شما هديه کند.
  •  با توجه به تفاوت فاحش اختلاف قيمت با خانه هاي سنتي و مساوي بودن طول عمر مفيد کانکس هاي مسکوني و ويلايي با خانه هاي سنتي باز هم مي توان گفت که کانکس ويلايي بسيار به صرفه تر از لحاظ اقتصادي است و حتي طول عمر مناسبي هم دارند .

عمر مفید کانکس

عمر مفید کانکس

عوامل تاثير گذار در طول عمر کانکس

نوع و شرايط محيطي

هر چقدر تغييرات آب و هوايي و شرايط محيطي متفاوت باشد در نتيجه طول عمر کانکس کاهش مي يابد.

نوع کاربري کانکس

چنانچه کانکس به صورت کانکس ويلايي يا مسکوني باشد به طبع عمر بيشتر و در کانکس کارگاهي که استفاده سخت تري صورت مي گيرد و ميزان جا به جايي بيشتر است طول عمر کاهش مي يابد.

طراحي کانکس

طراحی نيز بر طول عمر بسيار موثر است. هرچه طراحی کانکس مهندسي تر و المان هاي طراحي ، پخش وزن، نوع مصالح استفاده شده بسته به کاربري کانکس و شرايط محيطي دقيق تر انتخاب شود در نتيجه طول عمر کانکس افزايش مي يابد.

نوع مصالح مورد استفاده در ساخت

شامل :

  1. اسکلت کانکس، شاسي کانکس که با استفاده از تيرآهن هاي متفاوت ساخته شده است.
  2. وزن کانکس که معمولا کانکس هاي سبک عمر 15 الي 30 درصدي کمتري دارند.
  3. ورق هاي بدنه که بسته به نوع رنگ مورد استفاده و ضخامت تاثير 10 درصدي در طول عمر دارد.
  4. نوع جوش کاري که بايد با الکترود باشد و پرچ کمتري استفاده شود.
  5. عايق بندي مناسب که باعث افزايش طول عمر کانکس مي شود.
  6. استفاده از تاسيسات برق کانکس که بسيار متفاوت است.
  7. کف پوش کانکس

نوع بارگيري کانکس

بايد بسيار دقيق و توسط افراد متخصص و حرفه اي انجام شود. مهم است که قلاب هاي بارگيري وزن مناسب را تحمل کند.

عوامل موثر در طول عمر کانکس

عوامل موثر در طول عمر کانکس

 

 نکته اصلي در افزايش طول عمر کانکس

تجربه ثابت کرده است که مهمترين عامل طراحي است. زيرا اگر کانکس با توجه به کاربري درست طراحي و ساخته شود، علاوه بر رفع نياز هاي مشتري ، مي تواند کيفيت لازم را همراه با قيمت مناسب عرضه کند. نه اينکه قيمت خيلي گران کانکس نشان از کيفيت باشد. زيرا مهم استفاده از مصالح درست براي هدف درست و بهينه سازي است. نه استفاده از تير آهن هاي با وزن بالا و مصالح گران قيمت. که مثلا براي يک کانکس کارگاهي ساده صرفه اقتصادي نداشته و شايد حرکت زياد کانکس بسيار سخت شود و هزينه حمل نقل چند باره آن نيز بالا رود. در نتيجه هميشه بهترين راه براي مشتريان استفاده از طراحي مناسب و بهينه با توجه به شرايط مي باشد. زيرا طول عمر کانکس وابسته به نوع کاربري آن و هدف آن مي باشد. و البته مصالح جديد و شيوه هاي ساخت جديد نيز در اين موضوع بسيار موثر است. کانکس آنلاين افتخار دارد تا آخرين طراحي هاي روز را به شما عزيزان عرضه نمايد.

برچسب ها

نظرات کاربران